•

2020-1-SK01-KA101-078086                         Projekt realizovaný v rámci Erasmus+  KA 101 – mobilita zamestnancov

V priebehu posledného polroka 2021 sa v zahraničí, okrem našich študentov na odbornej praxi, činili i členovia pedagogického zboru. V rámci projektu "Common goals / Spoločné ciele" sa vďaka finančnej podpore programu Erasmus+ zúčastnili viacerých vzdelávacích kurzov v zahraničí.

Od júla do novembra 2021 sme uskutočnili celkovo 9 mobilít po celej Európe, konkrétne v Taliansku, Fínsku, na Malte a Cypre, kde učitelia rozvíjali svoje kompetencie a jazykové zručnosti s cieľom zlepšiť kvalitu výchovno-vzdelávacieho procesu na škole, manažment školy i prácu na mobilitných projektoch.

V júli absolvovali Mgr. Terézia Škorcová a Mgr. Veronika Múčková kurz "Problem solving and decision making" v Palerme na Sicílii, zameraný na riešenie problémových situácií, vytváranie portfólií a rozhodovacie procesy v každodennom živote. Metodické postupy, ktoré si osvojili, využijú na hodinách Občianskej náuky a Dejepisu.

Na rovnakom mieste absolvoval kurz "Teaching languages in digital era" aj Mgr. Martin Huba, ktorý rozvíjal svoje kompetencie vo využití informačno-komunikačných technológií, webových aplikácií a platforiem v jazykovom vyučovaní. V rámci diseminácie projektu sa podelí o získané skúsenosti s kolegami jazykármi, aby čo najviac zatraktívnili vyučovanie anglického a nemeckého jazyka na škole.

Svoje anglické jazykové zručnosti si zlepšili vo Floriane na Malte v auguste, resp. septembri Ing. Mária Malinková a Mgr. Michal Kováč na intenzívnych jazykových kurzoch zameraných na gramatiku, slovnú zásobu, porozumenie a konverzáciu. Využijú ich pri komunikácii so zahraničnými partnermi školy, práci na mobilitných projektov ako i pri CLIL vyučovaní odborných predmetov a matematiky.

Do fínskych Helsínk na kurz "Benchmarking the Finnish education system", zameraný na využívanie tejto metódy strategického manažmentu a dobrých skúseností z fínskeho vzdelávacieho systému, odleteli v októbri Mgr. Katarína Quintas a Ing. Jozefína Šándorová .

A nové nápady na ďalšie projekty a ich efektívny manažment načerpali v novembri Ing. Jozefína Šándorová a Júlia Hubová Gálová na kurze "Effective and efficient management of EU funded projects" v Limassole na Cypre.

Bohatú fotogalériu zo všetkých mobilít nájdete  TU.

priebehu školského roka 2021/2022 sa učitelia, ktorí sa zúčastnili kurzov v zahraničí podelili o svoje skúsenosti s kolegami na projektových stretnutiach, kde ich informovali o obsahu vzdelávania, o tom, ako sa získané vedomosti dajú využiť vo vyučovaní, čo zlepšiť a zmeniť a tiež ich takto motivovali k účasti na ďalších mobilitách v zahraničí. Všetky materiály z kurzov, výstupy zo vzdelávania sú zverejnené a dostupné pre všetkých učiteľov v zdieľaných súboroch prostredníctvom OneDrive.

Nadobudnuté vedomosti, zručnosti a kompetencie učitelia pretavili do praxe, nové metódy sa využívajú vo vyučovaní predmetov občianska náuka, dejepis, matematika, písomná a elektronická komunikácia, anglický a nemecký jazyk. Aj vďaka účasti na kurze sa škola zapája do projektov rôznych programov, inovuje a modernizuje vzdelávací proces a získava nové kontakty v rôznych krajinách EÚ, čo projektový tím využíva pri plánovaní ďalších mobilít.

Regionálne noviny MY TOPOĽČANY zverejnili o našom projekte 17. júla 2022 tento článok

Prezentácie o projekte:

Common-Goals 1