• Prístup k informáciám

• Na základe zákona č. 211/2000 Z. Z. o slobodnom prístupe k informáciám v znení neskorších predpisov a v zmysle Smernice Nitrianskeho samosprávneho kraja o poskytovaní informácií v zmysle zákona NR SR č. 211/2000 Z. Z. o slobodnom prístupe k informáciám v znení neskorších predpisov majú občania právo žiadať sprístupnenie informácií.

Žiadosť musí obsahovať nasledovné údaje:

• komu je určená,
          • kto ju podáva (fyzická osoba uvedie meno, priezvisko, bydlisko; právnická osoba uvedie obchodné meno, sídlo),
          • akú informáciu si žiada sprístupniť,
          • spôsob, akým si sprístupnenie informácie žiada,
          • musí byť datovaná a pri písomnej žiadosti podpísaná žiadateľom.

Žiadosť možno podať:

• písomne ako poštovú zásielku na adresu: Obchodná akadémia, Inovecká 2041, 955 94 Topoľčany,
          • písomne osobným doručením do podateľne školy,
          • telefonicky: 038/ 536 22 11
          • elektronickou poštou na adresu: sekretariat@oato.sk

Žiadosť je možné podať osobným doručením počas pracovných dní v čase určenom pre verejnosť. Žiadosti podané  elektronickou poštou možno podávať bez časového obmedzenia.

Lehoty na vybavenie žiadosti:

Informácia sa sprístupní najneskôr do 8 pracovných dní odo dňa podania žiadosti. Lehotu na sprístupnenie informácie možno predĺžiť, najviac však o 8 pracovných dní.

Opravné prostriedky:

Proti rozhodnutiu povinnej osoby o odmietnutí požadovanej informácie možno podať odvolanie v lehote 15 dní od doručenia rozhodnutia alebo márneho uplynutia lehoty na rozhodnutie o žiadosti podľa § 17. Odvolanie sa podáva povinnej osobe, ktorá rozhodnutie vydala, alebo mala vydať.

Sadzobník spoplatňovaných úkonov a materiálov pri realizácii zákona NR SR č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám, platný od 1.5. 2004:

• rozmnožovanie: 1 strana čiernobiela kópia 0,05 €
          • informácia poskytnutá cez tlačiareň PC:     1 strana A 4 – čiernobiela kópia 0,05 €

1 strana A 4 – farebná kópia 0,10 €

• informácia poskytnutá na CD – nosiči: 1 ks CD - nosič a obal 1,50 €
          • informácia poskytnutá e – mailom a telefonicky: bezplatne
          • odosielanie informácií poštou: podľa aktuálneho cenníka Slovenskej pošty, š.p.

Bezplatne sú poskytované informácie, u ktorých náklady spojené s vyhotovením a zaslaním informácie sumárne neprekročia 1,66 €.

Poplatok za poskytovanie informácií sa realizuje prednostne bezhotovostne.

Kontaktná osoba pre poskytovanie informácií v zmysle zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií) v platnom znení:

Kristína Adamkovičová
        Tel: 038/ 536 22 11