1968

31. 08. 1968 bola vydaná zriaďovacia listina pre vytvorenie Strednej ekonomickej školy v Topoľčanoch, odbor ekonomika služieb.

Prvým riaditeľom bol Ing. Ladislav Daňo až do roku 1983. Zástupcu riaditeľa vykonával Arnold Mokoš

Vyučovalo sa na 4 miestach: v budove gymnázia, v 1. ZŠ, v bývalej ĽŠU v Topoľčanoch a v ZŠ v Tovarníkoch.

Prvý učiteľský zbor mal 7 interných členov: E. Brišková, I. Briška, J. Bartoník, J,. Hájek, Ing. J. Hallo, Ľ. Kováčová, Ing. T. Polúch.

1970

Škola mala 17 večerných tried a 6 denných tried. Vzniká nový odbor všeobecná ekonomika – 2 triedy. Rozvíja sa družobná činnosť Topoľčany – Přerov.

Personálne zmeny – odchod A. Mokoša do štátnej správy. Zástupcovia: Ing. J. Hallo a Vít Bujna (do decembra 1970), potom P. Dilík.

1972

Výstavba novej budovy školy, zaradenie školy do systému stredných odborných škôl.

1983

Ing. L. Daňo odchádza do dôchodku. Riaditeľom školy sa stáva Ing. Jozef Žatko až do roku 1991. V roku 1985 do funkcie zástupcu je menovaná Mgr. J. Daňová.

1986

Zriadenie školského výpočtového strediska.

1989

Prelomový rok – nežná revolúcia znamenala demokratizáciu spoločnosti a vytvorenie Učiteľského fóra. Bola vyslovená dôvera vedeniu školy: riaditeľovi Ing. Žatkovi a zástupkyniam Mgr. J. Daňovej a Ing. Vozárovej.

1990

Škola vstupuje do 2. etapy svojho vývinu a dostala nový názov: OBCHODNÁ AKADÉMIA. Mala 16 tried, 2 učebne strojopisu, 2 jazykové učebne, kabinety, telocvičňu a knižnicu. Bola ukončená 1. etapa výstavby školy.

Odbor – všeobecná ekonomika. Na výučbe sa podieľalo 34 pedagógov.

Škola má 3 odbory:

☺  všeobecná ekonomika – 8 tried

☺  obchodná akadémia – 8 tried

☺  dvojročná obchodná škola – 1 trieda

Riaditeľkou školy sa stáva Ing. Kvetoslava Kyselová. Zástupkyne: Mgr. Eleonóra Vargová a po odchode Ing. Ľ. Vozárovej do funkcie krajskej inšpektorky sa zástupkyňou stala Ing. A. Matejová. Na škole vyučovalo 34 učiteľov. Otvára sa ďalšia etapa výstavby školy: prístavba jedálne, kuchyne, plynofikácia školy.

1996

Do funkcie riaditeľky nastupuje Ing. Beáta Gunišová. Zástupkyne: Mgr. E. Vargová a Ing. V. Neumannová.

Študijné odbory:

- 6317 6  obchodná akadémia: 4-ročný denný študijný odbor

- pomaturitné štúdium v odbore hospodárska informatika a obchodná akadémia

V novembri bola uvedená do prevádzky školská jedáleň.

2000

Rekonštrukcia športového areálu a výstavba športových ihrísk s asfaltovým povrchom, s bežeckou dráhou a doskočiskom do diaľky.

Personálne zmeny: zástupcami sa stali Mgr. J. Ondrušová, Mgr. A. Štefkovič.

Projekt INFOVEK škola získala voľný prístup na internet

Projekt OTVORENÁ ŠKOLA – Šport do škôl – zmodernizovanie výučby telesnej výchovy

2005

Rekonštrukcia a modernizácia učební aplikovanej informatiky a učebne administratívy a korešpondencie – zosieťovanie učební, pripojenie na internet, vybavenie najmodernejšou výpočtovou technikou a vyučovanie pomocou dataprojektorov.

2006

Rekonštrukcia a modernizácia školy z Európskych fondov regionálneho rozvoja vo výške 17 miliónov ( zateplenie budovy, náhrada drevených okien plastovými, rekonštrukcia plynovej kotolne, sociálnych zariadení).

Zriadenie učebne cudzích jazykov na výučbu v hladine Alfa.

Začatie integrovaného vyučovania cudzích jazykov metódou CLIL.

Funkciu zástupkyne školy vykonáva  Ing. R. Klamárová.

2007

Zriadenie novej učebne cudzích jazykov „Jazykové laboratórium“ z projektu Otvorená škola, vybavenie výpočtovou technikou na vyučovanie metódou ON-LINE pomocou IKT.

Projekt MŠ SR „digitalizácia školstva“ – vybavenie školy multimediálnou učebňou.

2011

Projekty: Premena tradičnej školy na modernú, Kvalitní v škole – úspešní v živote

2014 -  súčasnosť

Riaditeľkou školy bola menovaná Ing. Mária Malinková, funkciu zástupkyne riaditeľky školy vykonáva Ing. Jozefína Šándorová. OA ponúka vzdelávanie v študijnom odbore 6317 M obchodná akadémia s možnosťou výberu zamerania formou voliteľných predmetov na firemný manažment, informačné technológie a cestovný ruch.

Prostredníctvom projektov Erazmus+ študenti našej školy absolvovali odbornú stáž v Londýne a environmentálne výmenné pobyty v zahraničí.