• Súťaž Mladý účtovník

• Dňa 19. februára 2024 sa konalo školské kolo súťaže Mladý účtovník. V účtovníckych zručnostiach súťažilo 12 žiakov štvrtých ročníkov, z nich traja - Marek Uhlár, Dominika Božiková a Marián Zeliska postúpili do regionálneho kola, ktoré organizuje firma KROS, a.s. Žilina.

Veríme, že budú úspešne reprezentovať našu školu.

• Okresné kolo - basketbal

• V dňoch 13. februára a 15. februára sa naši žiaci zúčastnili okresných kôl súťaží stredných škôl v basketbale. Naše dievčatá obsadili 3. miesto a chlapci 2. miesto.

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Študentská kvapka krvi

• Ľudská krv je nenahraditeľná, považuje sa za najvzácnejšiu tekutinu. Od rýchlej transfúzie  totiž často závisia životy ľudí. Hovorí sa, že darovanie krvi je maturitou života. Motivácia prvodarcov býva rôzna, ale najčastejšie je to túžba pomôcť inému človeku odkázanému na liečbu krvnými liekmi.

22. februára 2024 žiacka školská rada zorganizovala tradičné dobrovoľné podujatie – študentskú kvapku krvi. Na pôde Obchodnej akadémie Topoľčany Národná transfúzna služba SR vykonala 27 odberov z 38 prihlásených prvodarcov.

Ďakujeme študentom, ktorí svojim ušľachtilým činom prispeli k záchrane životov.

• Prezentačný deň stredných škôl

• V priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Bánovciach nad Bebravou sa dňa 8. februára 2024 uskutočnil „Prezentačný deň stredných škôl“, ktorého sa zúčastnili žiaci 8. a 9. ročníkov ZŠ.

Naša škola aj v tomto roku bola súčasťou tohto podujatia, ktorého organizátorom bolo Centrum poradenstva a prevencie v Bánovciach nad Bebravou.

• Ekonomická olympiáda

• Dňa 1. februára 2024 sa študenti 4. ročníka: Adam Korčuška, Tomáš Kerek, Martina Korcová a Marián Zeliska zúčastnili 7. ročníka krajského kola ekonomickej olympiády, ktoré organizuje INESS - Inštitút ekonomických a spoločenských analýz. Súťaž sa konala priestoroch SPU FEM v Nitre. Okrem našich žiakov sa súťaže zúčastnilo ďalších 71 súťažiacich z celého Nitrianskeho kraja.Výsledky budú zverejnené do konca apríla 2024. Držíme našim súťažiacim palce!