• 2016/2017

I. PROJEKT ERASMUS+ Better Environment Better Future 2015-2017

Hlavnou náplňou projektu je ochrana životného prostredia, aktivity súvisiace s ochranou životného prostredia, pracovným jazykom je angličtina. Do projektu je zapojených 9 krajín: Slovensko, Španielsko, Bulharsko, Turecko, Portugalsko, Litva, Lotyšsko, Poľsko, Taliansko.
        Jednotliví zástupcovia krajín, učitelia spolu so svojimi žiakmi sa pravidelne stretávajú v   hostiteľských krajinách a realizujú pracovné stretnutia. Súčasťou je spoznanie krajiny, mentality národa, environmentálne aktivity a rozvíjanie jazykových zručností.  V posledný marcový týždeň sa hostiteľskou krajinou stalo Slovensko.
        Obchodná akadémia v Topoľčanoch privítala na svojej pôde 21 zahraničných pedagógov a ich žiakov. Žiaci boli ubytovaní v rodinách. Pre všetkých bol pripravený bohatý program, v rámci ktorého účastníci spoznávali zaujímavé miesta Slovenska. V prvý deň  prezentovali svoju krajinu, zúčastnili sa stretnutia s primátorom Ing. Petrom Balážom, spoločne vysadili stromčeky na Margarétke. Utorok sa niesol vo výletnom duchu, všetci navštívili Bratislavu, prezreli si priestory parlamentu, absolvovali prehliadku historickej časti Bratislavy. Keďže počasie bolo ukážkové, v stredu vyrazili do Banskej Štiavnice, v meste svetového, kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO navštívili banskú štôlňu, vypočuli si prednášku o baníctve. Vo Vysokých Tatrách absolvovali jarnú prechádzku okolo Štrbského plesa. Zahraniční študenti a učitelia s údivom sledovali krásy našej prírody. Poslednou zástavkou po tomto namáhavom dni bola Liptovská Mara.

Vo štvrtok v dopoludňajších hodinách absolvovali prednášku s lektorkou ekologických problémov v Topoľčianskom regióne pani Kusekovou. Poobede zavítali zahraniční turisti do Bojníc. V posledný deň stretnutia navštívili Oponice - historickú knižnicu v kaštieli Chateau Appony a výlet zavŕšili výstupom na Oponický hrad. Vo večerných hodinách  sa všetci stretli v škole na medzinárodnej večeri, kde študenti predstavovali typické jedlá pre ich danú krajinu. Na záver sa priateľské stretnutie  ukončilo zábavou v tradičnom slovenskom štýle, s ľudovou hudbou a krásnymi dievčatami v krojoch. Tento projekt priniesol všetkým zúčastneným viacero pozitív.  Žiaci a učitelia sa zdokonaľovali  v anglickom jazyku, spoznali kultúru iných krajín, vytvorili sa priateľstvá, ktoré budú pokračovať aj po skončení  projektu.

II. PROJEKT  KA1 ZAMESTNANCI VO SVETE PRÁCE  -  trvanie projektu: 01-12-2016 – 30-11-2017

Realizácia kurz CLIL v ADC College London 19. jún 2017 – 30. jún 2017

V priebehu vzdelávania sme vytvorili niekoľko modelových hodín, počas ktorých si zamestnanci overili nové kompetencie. Získané teoretické vedomosti sme overovali počas kurzu  v partnerskej organizácii ADC College. Zamestnanci sa pravidelne zúčastňovali odborného mentoringu v partnerskej organizácii. Po skončení mentoringu vytvorila partnerská organizácia záznam. Partnerská organizácia poskytla množstvo edukačnych materiálov ako sú podcasty, videolekcie, pracovné listy a zbierky problémových úloh, ktoré zamestnanci aktívne využívali počas stáže. Edukačné materiály zamestnanci využívali pri tvorení štruktúry modelových hodín v partnerskej organizácii ako aj v domácom prostredí školy. Projekt dosiahol svoj cieľ vo viacerých oblastiach. Každý zamestnanec vytvoril 5 modelových hodín vo svojom aprobačnom predmete.  Zamestnanci si zlepšili jazykové zručnosti. Podmienkou účasti na kurze bolo úspešné absolvovanie testu po jazykovej príprave v oboch organizáciách. Absolvovaním kurzu sa zlepšili jazykové kompetencie účastníkov z  úrovne A2 na B1 v dvoch prípadoch a v jednom prípade zlepšenie kompetencii na úrovni C1. Pred absolvovaním kurzu prijímajúca organizácia poskytla jazykový test. Po absolvovaní kurzu vysielajúca organizácia vytvorila test zručností v cudzom jazyku.

Viac foto vo fotogalérii TU.